3 důvody, proč webináře fungují (a proč byste je měli používat i vy)

V květnu 2016 se v malém muzeu Noordbrabants v Holandsku chýlila ke konci vskutku neobyčejná a po všech směrech jedinečná výstava, která překonala všechny dosavadní rekordy návštěvnosti. Konala se na oslavu 500-stého výročí úmrtí tamního rodáka, světoznámého malířského génia, Hieronyma Bosche.

Kurátoři muzea dokázali pro účely výstavy zapůjčit jeho díla ze světově proslulých galerií jako jsou Louvre v Paříži, Národní galerie umění ve Washingtonu, či dokonce ze soukromé sbírky španělského královského dvora (od roku 1570, kdy král Boschův slavný triptych “Fůra sena” koupil, to bylo poprvé, kdy se dílo navrátilo zpět do Holandska!).

Muzeum nakonec shromáždilo 20 obrazů a 19 kreseb slavného umělce a umožnilo tak divákům shlédnout nejkompletnější kolekci jeho děl, která kdy byla k vidění.

Jak se to kurátorům Noordbrabants muzea podařilo? Čím přesvědčili velké světové galerie, aby jim zapůjčily tak významná a jedinečná díla? Oplátkou za zápůjčku nabídli analýzu každého díla v kontextu celé tvorby, případně odbornou rekonstrukci maleb svým týmem odborníků. Jejich platidlem byla expertíza, know-how.

I vy můžete od svých zákazníků získat to, po čem toužíte – jejich čas, pozornost, zájem o váš produkt či službu. Stačí, když jim na oplátku nabídnete vaše know how, které zákazníkům pomůže poradit si s tím, na co jsou sami krátcí. A jednou z možností, jak k nim vaši expertízu dostat je právě webinář.

Webinář asi netřeba představovat – je to seminář, který neprobíhá naživo, ale online. Z toho plyne jeho velká nevýhoda (kterou je absence přímého kontaktu a interakce s publikem), ale také všechny jeho četné výhody, které z webinářů dělají jeden z nejúčinnějších marketingových nástrojů vůbec.

A proč byste i vy měli zařadit webináře do vašeho marketingového arsenálu?

  • S webináři „zahrajete za málo peněz hodně muziky“
  • Jejich obsah budete moci dále „zrecyklovat“ a kreativně využít pro mnoho dalších marketingových aktivit
  • Profesionálně zpracované webináře prokazatelně fungují

Webináře jsou nákladově velmi efektivní.

S relativně nízkou investicí tak můžete zasáhnout velký počet zákazníků najednou. Kvalitní, profesionální webinářová platforma vás vyjde na méně než 3000 korun na měsíc – a můžete z ní „odvysílat“ hned několik webinářů, kterých se mohou účastnit i stovky lidí najednou.

Představte si, o kolik dražší by bylo sezvat všechny případné zájemce na klasický seminář nebo workshop – znamenalo by to náklad za pronájem místnosti, cestovné, občerstvení – všechny tyto položky u webinářů odpadají. Webináře ovšem šetří nejenom náklady, ale i čas, především pak na straně zákazníků, kteří jistě ocení možnost vyslechnout si vás z pohodlí své kanceláře nebo dokonce domova, aniž by museli kamkoliv cestovat.

Možná namítnete, že osobní kontakt funguje lépe. A je pravda, že přímý kontakt s publikem, tak jak jsme na něj zvyklí u osobních setkání, na webináři zkrátka možný není.

Dobře promyšlený webinář na profesionální platformě ale dokáže mnohé prvky interakce s publikem nahradit – umožňuje totiž diskusi mezi účastníky a moderátorem přes chat, zodpovídání otázek v přímém přenosu, hlasování publika a mnoho dalšího. Tyto interaktivní prvky a výměny mezi publikem a moderátorem také skvěle poslouží k následné recyklaci obsahu.

Obsah webinářů lze totiž skvěle zužitkovat pro mnoho dalších marketingových aktivit.

Profesionální webinářové platformy pro vás webináře automaticky nahrají a zarchivují – webinářů se tak následně mohou zúčastnit i ti, kdo se z jakéhokoliv důvodu nemohli účastnit „naživo“. Nahrané webináře samozřejmě můžete následně využít na vašem firemním webu, youtube kanálu nebo Facebooku.

Z diskuzí, které na webinářích probíhají mezi moderátorem a publikem, můžete poskládat například „často kladené otázky“ a odpovědi na ně. Je totiž dost pravděpodobné, že stejné či podobné otázky si kladou i ti z vašich zákazníků, kteří na webináři nebyli.

Dílčí témata webináře a slajdy k nim také můžete využít jako základ krátkých a úderných sdělení třeba pro web nebo facebook. A nebo využijete výsledky proběhlého hlasování k napsání příspěvku na váš firemní blog – kreativitě se meze nekladou. Jeden webinář vám tak bude sloužit ještě dlouho potom, co se z něj odhlásí poslední účastník. A v době, kdy všichni (vaše zákazníky nevyjímaje) trpíme informačním přetížením, vám webinář může pomoci odlišit se a dát vašim klientům to, co doopravdy chtějí.

„Zalykáme se informacemi, ale prahneme po vědění“. – John Naisbitt

Nic nevystihuje dobu v níž žijeme lépe než tento citát. Přestaňte tedy na zákazníky hrnout informace, které jsou ve finále důležité jenom pro vás. Místo toho jim nabídněte, třeba přes perfektně připravený webinář, vaši expertízu. Poskytněte jim know-how, díky kterému vyřešíte jejich problém a nebo jim odpovíte na otázky, které jim v noci nedají spát. Oni se vám na oplátku odvděčí svou pozorností. Podle studií[i] se webinářů účastní až 50% pozvaných a průměrná doba strávená na webináři je 53 minut. Míra konverze (tj. počet účastníků, z kterých se stanou kvalifikované obchodní příležitosti) je 20-40%. Proto také webináře jako součást své marketingové strategie využívá až 60% marketérů.[ii]

„Uspět je snadné. Dělejte to, co je správné, dělejte to správně a dělejte to ve správnou chvíli.“ – Arnold H. Glasow

S webináři budete úspěšní, pokud se budete držet stejného návodu. Jednoduché je to jenom zdánlivě – je totiž potřeba webinář skvěle připravit a ještě lépe ho mezi potenciálními a stávajícími zákazníky propagovat. Pokud se vám ale naplno podaří využít jeho potenciál, odměna ve formě zájmu zákazníků vás nemine.

[i] Studie firmy Ready Talk

[ii] Zdroj: Content Marketing Institute

Přečtěte si také

Tvoříme vlastní obsah, protože vám chceme ukázat jak veřejný projev a komunikační dovednosti mění svět a na jak úžasných projektech máme možnost s pracovat.

18.07.2018 / Linda Krumpholcová

Emoce = koření úspěšné prezentace